Wierzbownica

Masa netto: 50 g W tradycyjnym ziołolecznictwie wierzbownica jest stosowana jako ludowy środek działający przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwobrzękowo (w przeroście gruczołu krokowego)..
więcej

Szałwia

Masa netto: 50g
Napary z liści szałwii stosuje się w stanach nieżytowych i zapalnych żołądka i jelit, zwłaszcza z nadmierną fermentacją, w uszkodzeniach wątroby, w nadmiernej potliwości różnego pochodzenia pomocniczo w nadmiernej laktacji u matek karmiących. Zewnętrznie - stosuje się m.in. do płukania w zapaleniach jamy ustnej..
więcej

Stewia

Masa netto: 50g
Stewia to roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Duże znaczenie ma zastosowanie stewii jako środka słodzącego dla diabetyków (w cukrzycy 2-typu), a także w dietach odchudzających jako suplementu żywnościowego - obniżającego kaloryczność szeregu produktów żywnościowych (np. lodów, wyrobów mlecznych, wypieków cukierniczych)..
więcej

Rutwica

Masa netto: 50g
Ziele rutwicy jest stosowane jako środek pomocniczy w początkowych, łagodnych postaciach cukrzycy, również insulinozależnej, jak również w celu pobudzenia wydzielania mleka u kobiet karmiących piersią..
więcej

Przetacznik

Masa netto: 50g
Wyciągi wodne i alkoholowe z ziela przetacznika są dobrym środkiem ziołowym do leczenia ran odleżynowych, owrzodzeń, swędzących wysypek i liszajów, również do okładów na lekkie oparzenia skóry, a ponadto do irygacji w upławach oraz do obmywań w świądzie sromu, płukania jamy ustnej i do kąpieli..
więcej

Porzeczka Czarna

Masa netto: 50g
Liście porzeczki czarnej działają moczopędnie i przeciwzapalnie, a także ściągająco i antyseptycznie. Napary z liści czarnej porzeczki sprawdziły się w terapii przepłukującej, tzw. „czyszczącej krew”. Po podgrzaniu tracą one niemiłą woń świeżych liści, a napar jest bardzo smaczny..
więcej

Ziele Pięciornika Gęsiego

Masa netto: 50g
Naukowo uznane jest zastosowanie wewnętrzne ziela pięciornika gęsiego na lekkie, nieswoiste biegunki oraz skurczowe, bolesne, dolegliwości menstruacyjne, a także, pomocniczo, w nadmiernych krwawieniach miesiączkowych. Zastosowanie zewnętrzne - do leczenia trudno gojących się ran..
więcej

Nagietek

Masa netto: 50g
Wskazaniami do zastosowania naparów wodnych z nagietka są: doustnie, pomocniczo - w stanach zapalnych przewodu pokarmowego i chorobie wrzodowej żołądka. Zewnętrznie - w różnych uszkodzeniach skóry, stłuczeniach, odleżynach, odmrożeniach, niewielkich oparzeniach, także do płukania - w zapaleniach błon śluzowych jamy ustnej, gardła, również pochwy (pomocniczo w rzęsistkowicy, nadżerkach i otarciach pochwy)..
więcej

Morszczyn

Masa netto: 50g
We współczesnym ziołolecznictwie morszczyn jest używany jako surowiec śluzowy, powlekający, ułatwiający wypróżnienie i ograniczający przyswajanie niektórych składników pożywienia (tłuszczy) sprzymierzeniec wspomagający walkę z otyłością..
więcej

Mięta pieprzowa

Masa netto: 50g
Liść mięty stosowany jest w zaburzeniach trawiennych z towarzyszącym bólem, kolkami, mdłościami, wzdęciami, a także w nieżytach i stanach zapalnych żołądka i jelit oraz w schorzeniach wątroby, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych..
więcej